תכנון והקמת גינות

תכנון גינה פרטית והקמה של כזאת אינו דבר של מה בכך. כל מי שרוצים מעבר לכר דשא (אמיתי או סינטטי) ומעוניינים בגינה מעוצבת המתמזגת עם שאר הבית, יודעים כי מדובר בתכנון מושקע וארוך.

תכנון והקמת גינות מורכב ממספר שלבים בסיסיים שחייבים לעבור עד לגינה המושלמת.

תכנון והקמת גינות

אלו השלבים המרכזיים תכנון והקמת גינות:

תכנון כללי ורישום – יש לרשום ואף לאייר את כל מה שחשוב עבורכם שיהיה בגינה. אזור ישיבה, אזור אירוח (מעורבים או ניפרדים), אזור משחקים (לילדים), אזור צמחיה ייחודית, אזור סלעי \ בריכת דגים וכדומה. יש לתכנן הכל בצורה מסודרת בהתחשב בתנאי השטח וגודלו כמובן.

מבט מזוויות שונות – היכנסו לבית והביטו אל עבר הגינה העתידית מכל חלון או דלת אפשרית דמיינו מה תיראו מכל נקודת צפיה שכזאת וכיצד עיצוב הגינה ישתלב עם שאר הבית מאותה הזווית. כמו כן זהו נקודות צפיה בעייתיות או כאלו שיתאימו לעיצוב ספציפי.

שילוב הדומם – חישבו מראש על ספסלים, פינות ישיבה, דקים ופרגולות, פינת משחקים וכדומה על מנת שתוכלו להחליט מראש למה יש מקום, היכן בדיוק ימוקם או האם מדובר על וויתור עכב חוסר מקום או שילוב עם כל השאר.

תכנון צמחיה והשקיה – כעת כשאתם יודעים כבר היכן הכל ימוקם, לפחות על הנייר, הגיע הזמן לתכנן את סוגי הצמחים שייבחרו, היכן ימוקמו וכיצד תשולב מערכת ההשקייה בגינה. לעתים מדובר במערכת תת קרקעית, לעתים בכזו המפורדת על פי צרכי השקיה שונים וכדומה.

אין כל ספק כי תכנון והקמת גינות הינו עיסוק לבלעי מקצוע המבינים מה חשוב לבעלי גינה, במה יש להתמקד יותר ובמה פחות וכיצד לבצע את הכל נכון על מנת שהתוכניות והחלומות על הגינה יהפכו למציאות.